УВАГА! Податківці рекомендують (!) звітувати з податку на прибуток за 2018 рік за оновленою формою

9 січня

Доброго дня!

Як відомо, 14 грудня Міністерством Фінансів України набрав чинності Наказ від 19.10.2018 р. №842. Таким чином були внесені зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств. Вчора, 8 січня, Державна фіскальна служба України опублікувала на своєму сайті лист 04.01.2019 року №357/7/99-99-15-02-01-17. В ньому податківці розповіли подробиці щодо змін в оновленій декларації з прибутку. Також фіскальна служба зазначила, що платникам податку на прибуток підприємств варто подавати декларацію за базовий звітний період — 2018 рік, вже за оновленою формою. Це пояснюється тим, що наказ №842 обумовлений змінами з 01.01.2018 року в оподаткуванні податком на прибуток підприємств, що впливають на показники бюджету поточного року.

Крім того, оновлені форми податкової звітності слід подавати за наступний період їхнього офіційного опублікування. Тобто, якщо платник подає квартальний звіт, йому слід його подавати за І квартал 2019 року, якщо річний — за 2019 рік. Це обумовлено п. 46.6 ПКУ.

Наразі відсутня інформація щодо поєднання “рекомендації” з їх власним програмним забезпеченням. Скоріш за все, якщо платник подасть декларацію за старою формою, йому прийде відмова щодо її прийняття. Таке можливо, якщо їх програмне забезпечення вже готове обробляти виключно новий формат.

Тим не менш, в оновленому Реєстрі форм електронних документів нова форма є лиш для квартальної звітності: J0100117. Річна форма J0108104 до цих пір стара.

Гарного дня!

Залиште свій коментар

Your email address will not be published.