Впровадження конфігурацій 1С:Підприємство

Дана послуга – це комплекс заходів, що забезпечують правильну і точну настройку програмних продуктів за вимогами замовника. Процес поділяється на кілька етапів: аналіз компанії замовника, підбір і покупка оптимального продукту 1С: Підприємство, встановлення програми на підприємстві, адаптація під вимоги бізнес-процесів замовника, навчання персоналу використанню програми, запуск в роботу.

Впровадження систем обліку 1С: Підприємство можна розділити на два види:

  • Стандартне впровадження. Даний варіант дозволяє швидко запустити систему в роботу з невеликими витратами. Стандартне впровадження відмінно підходить компаніям початківцям, де процеси ще не збудовані і є можливість використовувати універсальні підходи, закладені в типових варіантах програмних комплексів;
  • Проектне впровадження. Грунтується на адаптації системи до бізнес-процесів підприємства, що автоматизується. У підсумку виходить система з повною автоматизацією і адаптацією під поточні і майбутні потреби підприємства. Даний підхід використовується на підприємствах, у яких вже давно вироблені і регламентовані всі процеси, зміна яких неможлива або недоцільна з економічної точки зору.

Переваги стандартного впровадження програмування в 1C:

  • Швидкий старт;
  • Порівняно невелика вартість;
  • Невеликі затрати на обслуговування.

Недоліки:

  • Система не адаптована під певний бізнес;
  • Передбачено лише стандартний функціонал з деякими обмеженнями.

Переваги проектного програмування на 1С:

  • Максимальна функціональність;
  • Індивідуальний підхід;
  • Повністю адаптований під певний бізнес;
  • Єдиний інформаційний простір для всієї компанії.

Недоліки:

  • Робота може займати від 3-х місяців до 1 року, в залежності від складності проекту;
  • Можливі витрати часу і коштів на додаткові завдання;

Етапи впровадження облікових систем

Вибравши тип впровадження, процес установки і запуску системи відбувається в кілька етапів:

1. Оцінка готовності замовника – даний пункт вказує на фінансову і технічну можливість впровадження конфігурації 1С: Підприємство. Як правило, для отримання вихідних даних досить отримання загальної інформації про сферу діяльності та особливості компанії, плани автоматизації. Далі планується архітектура системи і оцінка вартості роботи. Конфіденційні дані, що мають комерційну цінність, не зачіпаються.

2. Вибір конфігурації. Перед початком робіт дуже важливо правильно вибрати впроваджуваний комплекс. На ринку величезна кількість рішень (їх називають «конфігураціями»). Кожен продукт призначений для вирішення певного комплексу завдань в тій чи іншій сфері: торгівля, логістика, бухгалтерський облік, виробництво, автотранспорт і т.д. При стандартному впровадженні вибирається оптимальна конфігурація і впроваджується без доробок. При проектному впровадженні найоптимальніший підхід – попередній аналіз бізнес-процесів, моделювання в різних системах, їх порівняння. В результаті можна отримати чітке розуміння оптимального набору конфігурацій, виходячи з кількості доробок, яке потрібно буде реалізовувати. Чим менше потрібно робити доробок, тим краще.

3. Додаткові вимоги – при проектуванні системи і моделюванні бізнес-процесів можуть формуватися додаткові завдання, які засновані на досвіді використання попередніх продуктів або в результаті актуалізації даних інформаційної системи. Всі додаткові роботи з програмування або налаштування оформляються у вигляді технічних завдань з приблизною вартістю і термінами на виконання.

4. Доопрацювання – пункт є необов’язковим, якщо всі штатні можливості програми справляються зі своїми завданнями. Доробки необхідні при вимозі модифікувати певні інструменти, які неможливо задіяти наявним функціоналом конфігурації.

5. Запуск в експлуатацію, навчання персоналу, заключні налаштування і подальше обслуговування (при необхідності).