Що таке ERP система?

5 жовтня

Enterprise Resource Planning або ERP – це система, завдяки якій можна розпланувати всі засоби організації. Цей продукт являє собою єдину систему керівництва організацією. ERP допомагає об’єднати всі дані філій і головного офісу. Для зручності вся інформація по підрозділах, засобах та інших даних, які потрібні для ефективного робочого процесу, розташовуються в єдиній комп’ютерній системі. При цьому доступ до потрібної інформації можуть отримувати всі філії підприємства. Це врази полегшує роботу і скорочує час при обміні вихідними даними.

Що собою являє ERP? Кому це потрібно?

ERP система – це продукт, який дає максимум можливостей. Наприклад, на будь – якому виробництві обов’язково ведеться облік за допомогою Excel або ж у спеціально призначеній для цього програмі. Бухгалтерія створює документи в своєму програмному забезпеченні, складський облік в спеціальній системі. Передача даних між підрозділами здійснюється у вигляді паперової документації, хоча не виключена і усна форма. Потім отримана від іншої філії інформація вноситься в потрібну систему обліку вручну.

Все в цьому випадку залежить від людини. Якщо один затримується або у нього виникають проблеми, то і наступні процеси автоматично гальмуються. Часто допускаються перекручення і помилки, що призводить не тільки до збоїв в роботі, але і значних збитків. Щоб позбутися від настільки трудомісткого процесу передачі інформації, а також уникнути постійної звірки і вводиться ERP система.

На підприємстві створюється єдина база даних, куди накопичується вся інформація з найближчих і віддалених підрозділів. У цьому випадку відсоток помилок відразу ж знижується, тому що будь – які дані вносяться в базу тільки один раз. При виявленні будь–які недоліки швидко і легко усуваються, від чого не страждають наступні філії. У підрозділі, яке хоче використовувати інформацію, вона зчитується автоматично в потрібному для роботи кодуванні і форматі.

Швидкість передачі даних стає миттєвою. Тобто, як тільки інформація вноситься в базу, її може побачити будь – який підрозділ. Тому ERP систему  потребують ті підприємства, для яких точність, швидкість передачі даних між філіями є визначальним і важливим фактором.

Трансформація бізнесу за допомогою ERP. Нові можливості

Підприємств, які бажають встановити ERP систему досить багато. Цей продукт користується попитом, так як він вносить значні трансформації в будь – який бізнес. Не варто відмовлятись від такої привабливої пропозиції. Встановивши ERP систему, підприємство отримує багато достоїнств:

  • підвищиться продуктивність, але знизиться собівартість;
  • зменшаться тимчасові рамки виходу на ринок товару і послуг;
  • скоротиться кількість операцій на виробництві;
  • знизяться запаси складів (приблизно на 8 – 35%);
  • зросте якість продуктів;
  • виростуть інформаційні керівництва;
  • підвищиться якість прогнозування і планування;
  • формалізуються бізнес – процеси підприємства;
  • інтегруються всі підрозділи організації.

ERP система – це вигідне рішення для фірми. Вона дозволяє отримати миттєвий доступ до потрібної інформації і ефективно контролювати, планувати ресурси віддалених відділень.

Впровадження даної системи – це важливий крок до успішного налагодження бізнесу. Головне, одного разу вкластися в проект, який в майбутньому дозволить розширити межі підприємства і вийти на новий рівень на ринку. Завдяки ERP системі можна безперешкодно контролювати роботу кожного відділення на будь – якій дистанції, а також співробітників, які пов’язані з тим чи іншим процесом. Система допомагає розпланувати час, ресурси, щоб життєдіяльність підприємства не зупинялася, а росла і ширилася.

Залиште свій коментар

Your email address will not be published.