Навіщо потрібно вести управлінський облік?

28 вересня

Всліпу дуже складно вести бізнес, тому як точно не знаєш, який товар найкраще продається, у скільки обходяться витрати на його виробництво, який дохід буде від продажу цієї продукції. Звичайно ж, в будь-якій компанії, на підприємстві є бухгалтерський облік, який ведеться для податкової служби, банку і т.д. Для директора можна вести управлінський облік, який набагато простіше і зрозуміліше.

Що собою являє управлінський облік, його завдання?

Управлінський облік – це повний, достовірний, своєчасний облік «всередині» компанії, який створюють фахівці фінансової служби без залучення в роботу консалтингових компаній. В цьому випадку збір інформація відбувається не з юридичних осіб, як це робилося б для бухгалтерії, а з фінансово відповідальних центрів – по структурним підрозділам, які збирають і аналізують інформацію про витрати і доходи, а також про пересування грошових коштів. Такий облік необхідний для налагодження правильного, безперебійного виробництва або роботи будь-якої компанії, фірми. Завдяки наданій інформації директор може приймати управлінські рішення для досягнення цілей своєї компанії або підприємства.

Головні завдання управлінського обліку можна перерахувати в декількох питаннях:

 • в якому стані знаходиться організація;
 • як потрібно правильно розподілити всі кошти які є на рахунку компанії,
  щоб зросла ефективність роботи.

Даний облік не є обов’язковим, але з його допомогою директор завжди зможе побачити, в якому стані знаходиться його бізнес, проконтролювати кожен процес, а також ефективно і без шкоди для робочого процесу внести будь-які корективи.

У чому полягає необхідність ведення управлінського обліку?

Для складання якісного і правильного обліку, потрібно дотримуватися трьох позицій:

 • перелік асортименту товарів;
 • собівартість кожного товару;
 • всі рухи грошових коштів.

Всі пункти взаємопов’язані з собою, тому вести управлінський облік по одному з напрямків неправильно, тому що не відобразиться повна, об’єктивна картина динаміки бізнесу. Наприклад, якщо буде йти тільки облік про продаж продукції, то будь-які зміни на попит того чи іншого товару і обсяг його продажів директор не побачить.

Управлінський облік – це не тільки збір інформації по витратах, собівартості і витратах продукції, а й система правильної організації обліку для цілей контролю за життєдіяльністю фірми. Вся потрібна інформація обліку дозволяє оцінити стан справ на даний момент, побачити майбутню перспективу, а також поставити стратегію на розвиток, розширення, підйом організації. Якщо обраний шлях буде невірним, то в короткі терміни керівництво зможе все швидко виправити, без шкоди для своєї компанії.

Які переваги ви отримаєте при веденні управлінського обліку?

Після впровадження управлінського обліку ви отримаєте такі  переваги, як:

 • на увазі постійно буде бюджет щомісячних витрат – заробітна плата, оренда і т.п .;
 • буде порахована різниця між прямими витратами на продукцію і виручкою;
 • точно буде визначена точка беззбитковості;
 • всі дані легко групувати і аналізувати, що допоможе оцінити реальні
  доходи компанії і витрати;
 • можна зіставити фактичні дані з плановими, завдяки цьому можна швидко
  прийняти потрібне рішення, якщо щось пішло не так.

Компанія, де ведеться управлінський облік, буде працювати безперебійно і ефективно, адже навіть найменші нюанси директор зуміє вчасно помітити.

Залиште свій коментар

Your email address will not be published.